Wszczepienie ekspanderoprotezy przy rekonstrukcji piersi

12 maja 2014 r. przeszłam rekonstrukcję piersi lewej. Przeszczepiono mi mięsień i płat skóry z pleców oraz wszczepiono ekspanderoprotezę. Niestety od razu po operacji proteza była za wysoko. Obecnie pierś jest twarda, chociaż nie odczuwam bólu. Lekarz prowadzący zakończył już dolewanie soli fizjologicznej. Czeka mnie teraz /symetryzacja/ operacja zmniejszenia piersi prawej, która jest dużo większa. Zabieg zaplanowano na 18 sierpnia 2014 r. Czy możliwe jest jednoczesne poprawienie piersi lewej.

Witam,

Proszę porozmawiać z lekarzem prowadzącym, ponieważ to on prowadzi Pani terapię.
Powinniście Państwo uzyskać jak najlepszy efekt estetyczny piersi rekonstruowanej a następnie dopasowywać pierś zdrową, jeżeli jest taka potrzeba.
Z tego co Pani pisze to postępowanie jest prawidłowe, aczkolwiek nie śpieszyłbym z symetryzacją do czasu finalnego efektu rekonstrukcji.