Wszystko mnie denerwuje. Co z tym zrobić?

Mam 16 lat i od pewnego czasu wszystko wokół mnie denerwuje, po prostu, bez powodu. Mam takie jakby fale - czasami jestem fajny, uśmiechnięty, a czasami wszystko jest złe. Nie wiem co ze sobą zrobić.

Witam!

Jesteś młodym mężczyzną i właśnie przeżywasz niedogodności związane z wiekiem dojrzewania. Czas dojrzewania jest bardzo trudny zarówno dla młodego człowieka, jak i dla jego otoczenia. Zmiany, jakie zachodzą w Twoim organizmie, wpływają także na Twoją psychikę. Hormony oddziałują silniej, zmienia się Twoje widzenie siebie i innych, a także tego jak i co odczuwasz. W tym czasie emocje są bardzo silne, słabe bodźce mogą wywołać wielką reakcję. Stąd też bierze się zdenerwowanie i napięcie wewnętrzne, które daje Ci się we znaki.

Postaraj się wejrzeć w siebie i poznać swoje uczucia. Zastanów się nad tym, dlaczego wszystko Cię denerwuje, może znajdziesz przyczynę. Rozwiązuj także od razu swoje sprawy i doprowadzaj do rozwiązania sporów, jeśli powstają. Wtedy nie będziesz gromadził w sobie emocji i wybuchał, kiedy będą zbyt silne.

Opracuj swój sposób na wyzbycie się nadmiaru emocji, np. poprzez wysiłek fizyczny, rozmowy o nich czy jakąś formę twórczości artystycznej. Znajdź sposób, który pomoże Ci zmniejszyć napięcie wewnętrzne i nie wyładowywać go na otoczeniu. Poprawisz wtedy relacje z bliskimi ludźmi i będziesz lepiej odbierany przez społeczność.

Pozdrawiam