Wybielanie zębów a plomby

czy jeśli mam plomby i kilka małych dziurek w zębach to czy mogę używać pasków wybielających lub żelu w strzykawkach?

Wypełnienia na pewno się nie wybielą i będą do wymiany w celu zapewnienia idealnej estetyki. Dziurki powinny zostać naprawione i wypełnione przed wybielaniem jaśniejszym kompozytem. Odnośnie pasków wybielających to nie polecam, przylegają one do zębów i do dziąseł i mogą spowodować uszkodzenie dziąsła. Jedyną skuteczną i bezpieczną metodą wybielania jest wybielanie lampą w gabinecie lub domowe na nakładkach przygotowanych wcześniej przez stomatologa.

Witam. Zawsze odradzam wybielanie zębów jeśli jest próchnica. Jeśli nie chce mieć Pani w przyszłości kłopotów z zębami proszę najpierw je wyleczyć. Co do wypełnień jeśli są widoczne i stosunkowo ciemne, po wybielaniu mogą stać się widoczne. Pozdrawiam Krystyna Pikała

Przed jakimkolwiek zabiegiem wybielającym, czy to domowym, czy tym w gabinecie, należy wyleczyć wszystkie zęby. Tutaj polecałabym jedynie profesjonalne zabiegi wybielania zębów: lampą lub laserem u dentysty, lub w domu przy pomocy specjalnych nakładek na zęby, które zakładamy najczęściej na czas snu. Inną kwestią jest to, że wypełnienia stomatologiczne wybielaniu nie podlegają, jeśli są więc to plomby widoczne np. amalgamatowe, czyli ciemne, najlepiej wymienić je na bardziej estetyczne.

Pozdrawiamy,
stankowscybialach.pl
badzbystry.pl