Wybór metody antykoncepcyjnej

Czy stosując plastry lub tabletki antykoncepcyjne może dojść do owulacji zarodka? Zastanawiam się nad wyborem antykoncepcji. Wiem, że stosując niektóre środki może dojść do zapłodnienia, zarodek później umiera. Czy jest takie ryzyko stosując środki hormonalne? Jest to sprzeczne z moimi poglądami i nie wiem jaką metodę wybrać.
ponad rok temu

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Każda metoda antykoncepcyjna niesie ze sobą znikome ( ale jednak) ryzyko wystąpienia owulacji i ewentualnego zapłodnia komórki jajowej po stosunku. Zarówno w przypadku plastrów jak i tabletek antykoncepcyjnych, szczególnie przy ich regularnym i sumiennym stosowania szansa taka jest bardzo mała, chodź jak sama Pani zauważyła nie da się jej wykluczyć.