Wybór metody antykoncepcyjnej najlepszej dla pary na odległość

Witam. Współżyję z jednym partnerem, jednak nie zdarza się to często, ponieważ nie mieszkamy razem i nie planujemy dzieci. Od zawsze stosowaliśmy prezerwatywę, ponieważ z natury mam wahania nastroju i boję się stosować metody hormonalne. Jaka metoda byłaby dla nas najskuteczniejsza? Myśleliśmy o połączeniu prezerwatyw z Patentex OVal. Czy te metody można lączyć i czy dzięki temu zwiększy się ich skuteczność do 100%? Proszę o odpowiedź. POzdrawiam.

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Globulka może negatywnie oddziaływać na prezerwatywę. Polecam żeli plemnikobójczy lub po prostu sama prezerwatywę.