Wybór metody leczenia raka prostaty

Witam, obecnie mój Partner (66l) jest leczony Zoladexem już rok, początkowe PSA 131 obecnie 0,387. Leczenie hormonalne jest leczeniem zachowawczym. Jakie działania są przewidziane w praktyce lekarskiej po zakończeniu terapii Zoladexem? Czy istnieje możliwość całkowitego wyleczenia raka prostaty? Czy w tym wieku pozostaje tylko oczekiwanie, że nowotwór będzie się rozwijał powoli - czyli w jakim tempie? Z góry dziękuję za odpowiedź.

Lek. Marta Hat

Witam! Trudno jednoznacznie odpowiedzieć na Pani pytanie, ponieważ wybór metody leczenia raka prostaty zależy od bardzo wieku czynników: m.in. od wieku pacjenta, stopnia zaawansowania choroby, złośliwości nowotworu i współistniejących schorzeń. Rak prostaty wykryty na wczesnym etapie jest wyleczalny, natomiast w przypadku postaci bardziej zaawansowanych może opóźnić rozwój choroby oraz poprawić jakość życia pacjenta. Każdego pacjenta należy traktować indywidualnie, więc z pytaniami odnośnie propozycji dalszego postępowania z partenerem należy zwrócić się do lekarza prowadzącego, który dysponuje pełnym obrazem pacjenta. pozdrawiam