Wybór szyny na bruksizm przy nierównych zębach szczęki górnej

Witam Mam 3 nierowne zeby szczeki gornej/ prawdopodobnie z powodu nocnego zgrzytania/, polecano mi szyne na bruksizm, jednakze jestem zainteresowana inna metoda - jak mozna by bylo przedluzyc - jaka metoda? Te 3 zeby u stomatologa? Dziekuje

Do momentu zlikwidowania przyczyny zgrzytania zębów (podniesienia i ustawienia zgryzu w prawidłowej - neuromuskularnej - pozycji i ewentualnego zlikwidowania przyczyn ustrojowych - kwasicy metabolicznej, infekcji lub pasożytów) nie warto wydłużać zębów. bardzo szybko sytuacja wróci do obecnego stanu - zęby zetrą się. Pozdrawiam

Najpierw trzeba wyeliminować przyczynę starcia czyli nocne zgrzytanie. Szyna relaksacyjna będzie tutaj najlepszym rozwiązaniem. Dopiero w kolejnym etapie można odbudować starte zęby.

Szyna relaksacyjna jest stosowana w leczeniu bruksizmu - zabezpiecza ona zęby przed dalszym ścieraniem. Szyna nie odbudowuje zębów. Odbudowa zębów zniszczonych przez bruksizm to często bardzo skomplikowana sprawa. Najlepiej zgłosić się do lekarza dentysty specjalizującego się w takim leczeniu.

Jak Pani przedłuży te zęby (bo chyba o to chodziło bo trochę niejasne pytanie) to natychmiast to co zostało dodane zostanie odłamane , co wydaje się logiczne skoro zostało "wytarte " przez nieprawidłowe warunki zgryzowe to nie ma miejsca na odbudowę.
Szyna relaksacyjna -rozwiązanie najprostsze , można pokusić się o deprogramacje , diagnoze problemu powodującego zgrzytanie i wycieranie zębów a następnie korektę problemu np leczeni ortodoytyczne i protetyczne