Wybór tabletek na odchudzanie

Witam. Jakieś tabletki i ćwiczenia na odchudzanie? Byłam u dietetyka i nie dał mi nic tylko listę co i kiedy mam jeść a to nic nie daje. Bo słyszałam że niektóre tabletki na odchudzanie powodują pojawienie się tasiemca w brzuchu więc też się boję brać. Mam 19 lat i 168 cm wzrostu.

Dzień dobry. Odradzam stosowania tabletek na odchudzanie, zwłaszcza tych pochodzących z niesprawdzonych źródeł bez specjalnych atestów. Mogę jednak zaproponować zmianę nawyków żywieniowych. Zwiększenie aktywności fizycznej (fitness, bieganie, jazda rowerem,basen itp.około 5 razy w tygodniu po 30-45 minut)+ odpowiednio dobrana dieta powinna pomóc. Jeśli chodzi o wskazówki żywieniowe, to zapraszam na www.diet-coaching.xaa.pl
Pozdrawiam, Dietetyk Patrycja Sankowska

Witam serdecznie,

Na Pani miejscu nie sięgałabym po żadne tabletki odchudzające, ponieważ one dają efekty ale najczęściej krótkotrwałe. Zadba Pani o zdrowe nawyki żywieniowe oraz aktywność fizyczną. Proponowałabym również zmienić dietetyka, który ułoży Pani indywidualną dietę dostosowaną do Pani dziennego zapotrzebowania kalorycznego.
Należy wykonać pomiary masy ciała, tkanki tłuszczowej, nawodnienia organizmu, masy mięśniowej oraz czynnej i biernej przemiany materii. Na podstawie wyników oraz szczegółowego wywiadu zdrowotnego i żywieniowego(albo przynajmniej wywiadu) dietetyk jest w stanie określić dokładny jadłospis.

W razie dodatkowych pytań lub chęci ułożenia indywidualnej diety dostosowanej do Pani dziennego zapotrzebowania oraz stylu życia zapraszam na konsultację lub zachęcam do kontaktu
tel. 506225670 lub joanna.wasiluk@o2.pl
Pozdrawiam Mgr Joanna Wasiluk
dietetyk

Aby zdrowo i trwale schudnąć nie stosujemy żadnych tabletek odchudzających.
Odpowiednia dobrana dieta (przestrzegana) i aktywność fizyczna (przynajmniej 3x30min tygodniowo - jazda na rowerze, trucht, szybki marsz, pływania "żabką") powinny dać efekty.
Warto również przebadać tarczycę - poziom TSH, aby wykluczyć niedoczynność tarczycy, która może utrudniać proces odchudzania.

Kamila Ziemann Dietetyka

Witam, odradzam przyjmowania tabletek. Być może powinna się Pani wybrać ponownie do dietetyka. Zapewne lista produktów była wręczona na pierwszej wizycie, a na kolejnych byłaby wręczana ustawiona indywidualnie dieta. Tego Pani potrzebuje, pozdrawiam, Kamila Ziemann