Wybór wkładki antykoncepcyjnej

Witam bardzo serdecznie.  Interesuje mnie wkładka domaciczna typu TT 380 active mini i wkładka typu Goldlily mini. Która z nich  jest lepsza, prosze o szybką pomoc. Dziękuję pięknie za szybką odpowiedz.

ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Producent wkładki Goldlily podaje na swojej stronie internetowej, że jego produkt różni się od innych zawartością połączenia złota i miedzi, co ma zapobiegać rozkruszaniu.

Poza tym obie wkładki mają taki sam mechanizm działania antykoncepcyjnego i najprawdopodobniej taką samą (wysoką) skuteczność w zapobieganiu ciąży. Oba produkty stanowią bardzo skuteczny i nowoczesny środek antykoncepcyjny. Różnice między nimi nie są zbyt duże.

Dobór odpowiedniej wielkości jest bardzo ważny przy stosowaniu wkładki wewnątrzmacicznej - musi być ona dopasowana do Pani organizmu. TT380 dostępne jest w dwóch rozmiarach, a Goldlily w trzech. Proszę przedyskutować tę sprawę ze swoim ginekologiem, który zaleci odpowiedni dla pani rozmiar.

Przy wyborze wkładki warto też wziąć pod uwagę cenę.