Wybrzuszenie na skórze po szczepieniu i zielone kupki u 1,5-miesięcznego syna

Witam Mój 1,5 miesięczny syn tydzień temu dostał pierwsze potrójne szczepienie. Pani pielęgniarka mocno ścisnęła prawe udo wbijając igłę i od tamtej pory syn ma w tym miejscu wybrzuszenie, które się nie goi. Czy iść z tym do lekarza? Moje drugie pytanie dotyczy zielonych kupek. Karmię tylko piersią i od jakiegos czasu syn robi zielone kupki. Czy to możliwe, że maluszkowi jest zimno, pomimo, że kark ma przyjemnie ciepły? Bo jak zaczęłam Małego cieplej ubierać kupki zaczęły się robić żółte.

Lek. Marta Gryszkiewicz

Kolor kupy nie koreluje z komfortem termicznym dziecka. Zielone kupy, jeśli nie pachną nieprzyjemnie i nie mają innej niż zwykle konsystencji, nie są niepokojące. Jeśli miejsce po szczepieniu się nie goi, należy zgłosić się do pediatry, żeby skontrolował to miejsce.