Wybrzuszenie przy wardze sromowej

Witam! Mam 39 lat. Dzisiaj zauważyłam, że przy prawej wardze sromowej, w samej pachwinie mam duży fałd, dosłownie wielkości wargi. Przeraziłam się strasznie. Musiało to pojawić się w ciągu ostatnich kilku dni, ponieważ dziś się goliłam i dopiero to zauważyłam, kilka dni temu tego nie było. Oczywiście podmywam się codziennie, to naturalne, ale nie zaglądam sobie wtedy między nogi, dopiero przy goleniu. Oglądam się dokładnie i dziś to zauważyłam. Co to może być? Bardzo proszę o szybką odpowiedź. Umieram ze strachu. Dziękuję.

Lek. Magdalena Szymańska

Dzień dobry! Trudno mi bez obejrzenia jednoznacznie odpowiedzieć na pytanie. Z opisu zmiany mogę podejrzewać, iż mamy do czynienia z torbielą gruczołu Bartholina. Jest to gruczoł, który znajduję się w okolicach przedsionka pochwy.Najczęstszą przyczyną zapalenia tego gruczołu jest infekcja bakteryjna.W wyniku zakażenia dochodzi do zamknięcia ujścia gruczołu i zbiera się w nim wydzielina. Jest to dość częste schorzenie. Uważam, że powinna Pani udać się na badanie ginekologiczne gdyż tak jak wcześniej pisałam bez obejrzenia zmiany i zebrania wywiadu lekarskiego trudno jest postawić diagnozę w tym przypadku. Pozdrawiam!