Wybuchowy charakter i duża mimika twarzy

jestem jestem sobą bardzo wybuchową mam bardzo mocny charakter a Naj gorsze to moja mimika twarzy. Pracuje jako kierownik z 12 osobami i mam wrazenie ze pracownicy sie mnie boja a nie chce takiej sytuacji wogole brac pod uwage. Uwielbiam miec wszystko zaplanowane i wszystko dokladnie zrobione. Jak mam opanowac moj charakter i mimike pomocy

Witam serdecznie,
Moim zdaniem powinien Pan nauczyć się kontrolować swoje emocje - szczególnie złość. Jedną z najprostszych metod jest odejście z miejsca, w którym pojawiły się emocje, następnie wykonanie kilku oddechów (najlepiej przeponowych, połączonych z naprzemiennym napinaniem i rozluźnianiem mięśni). Zanim Pan cokolwiek powie, proszę to przemyśleć, pamiętając, że to Pan rządzi swoimi emocjami, a nie one Panem.
Warto również, aby znalazł Pan sposób na rozładowywanie stresu i napięcia związanego z pracą - aktywność fizyczna może okazać się pomocna.
Pozdrawiam

Witam,

osoby o nadmiernej potrzeby kontroli najczęściej mają trudność z kontrolowaniem własnego organizmu. Stąd u Pani takie trudności z panowaniem nad swoimi reakcjami. Warto jest zmienić system swojej pracy na zdecydowanie bardziej swobodny, a pomoże to zredukować nagromadzone w Pani napięcie.

Pozdrawiam serdecznie
Marta Melka-Roszczyk

To jest temat do rozwiązania w psychoterapii. Żadna kilku zdaniowa odpowiedź przez internet nie rozwiąże problemu.

Witam, to co jest komunikacją niewerbalną, a w szczególności związaną z mimiką, jest prawie niemożliwe do kontroli. Każda silna emocja to impuls, który ma swoje potwierdzanie na twarzy. W pierwszej kolejności to co może Pani zrobić to przyjrzeć się swoim wybuchom i zająć się tym na psychoterapii indywidualnej. Nie zmieni Pani czegoś sama co dzieje się w kontakcie z innymi, bo to właśnie z nimi doświadcza Pani takich właśnie emocji. Pozdrawiam