Wybuchy agresji i problemy z samoakceptacją a znęcanie psychiczne przez ojczyma w młodości

Jako dziecko i nastolatka do lat 15, 16 moj ojczym znecal sie nade mna psychicznie.Zawsze mowil,ze nikim w zyciu nie zostane, smial sie, kontrolowal na kazdym kroku, oseparowywal od wszystkich przyjaciol i rodziny, mial obsesyjne podejscie do mojej nauki i mojego ciala, cale zycie wmawial mi, ze jestem nienormalna i powinnasie leczyc sie w szpitalu... Jest tego wiele wiecej. Teraz w moim doroslym zyciu mam wiele problemow z wybuchem agresji i samoakceptacja. Co zrobic z tak rozchwianymi emocjami

Dzień dobry. Z Pani opisu wynika, że ojczym znęcał się nad Panią przez lata. Podejrzewam, że pomocna może się okazać jedynie psychoterapia i to długoterminowa. Zalecam terapię w podejściu psychodynamicznym, ewentualnie systemowo - psychodynamicznym. Pozdrawiam.