Wycięcie guza esicy a histopatologia

Witam. dwa miesiące temu mój tata miał wycięty guz esicy. Oto wynik badania histopatologicznego: Guz utkany średniodojrzałego raka gruczołowego nacieka ściankę jelita grubego, wnikający do tkanki tłuszczowej okołojelitowej bez przekraczania surowicówki. Znaleziono nieliczne zatory raka w naczyniach bez naciekania pnia nerwowego. G2 T3NIA RO. Bardzo proszę o interpretację wyników. Obecnie mój tato przyjmuje chemię raz w tygodniu i tak przez pół roku. Czy w trakcie chemii rak może się rozprzestrz.

Witam , z wyników wynika , że operacja była radykalna , tzn. guz został wycięty w całości z marginesem zdrowych tkanek. Chemioterapię stosuje się w celu zapobieżenia rozsiewu choroby , przeważnie jest to skuteczne. zż