Wycięcie migdałków u dziecka

Dzień dobry, syn (7 lat) ma mieć wycięte migdały. Wyniki badań mnie niepokoją i nie wiem, czy zabieg można przeprowadzić i czy mogą wskazywać na jakieś choroby. Monocyty 7,9; Eozynofile 11,11; Gran. kwasochłonne 10; Potas 5,4; Kreatynina 0,36; Glukoza 108; czas protrobinowy 13,6. Bardzo proszę o wyjaśnienie. Maciek

Troskę tu nieścisłości, bo eozynofile i granulocyty kwasochłonne to te same krwinki, a podaje Pan raz wartość 11,11 a raz 10. Tylko w przypadku tej wartości widzę zawyżenie normy. Eozynofile - ich podwyższony poziom (ponad 4 proc.) wskazuje na alergię lub zakażenie pasożytnicze. Jednak to nie ma znaczenia w przygotowaniu do znieczulenia jak i w samym znieczuleniu. Oczywiście ostatecznych decyzji w tej sprawie musi podjąć anestezjolog. A dalszą diagnostyką (też samo badanie kontrolne) według uzasadnionych wskazań musi zająć się prowadzący pediatra w trybie planowym.