Wyciek z 2. kanałów piersi o strukturze gruczołowo-tłuszczowej

Proszę o interpretaję USG. W prawym sutku mam wyciek z 2 kanałów - zielony i bardzo ciemnozielony. Piersi o strukturze gruczołowo-tłuszczowej. W piersi pr. na g. 10 w miejscowej bolesności palpacyjnej i na g. 6 przybrodawkowo obszary zatartej, hypoechogenicznej struktury sr. do 3 mm, najprawdopodobniej o charakt. mastopatycznym. Podobny obszar w piersi lewej przybrodawkowo na g. 2 śr. 4 mm. Nie stwierdza się podejrzanych zmian ogniskowych. Doły pachowe i podobojczykowe b.z. Birads 3

BI-RADS 3 oznacza zmianę prawdopodobnie łagodną. Ocenia się, że ryzyko złośliwości nie przekracza w tym wypadku 2%. W takim wypadku lekarz powinien skierować na badanie kontrolne w okresie około 6 miesięcy. Obie zmiany muszą być obserwowane. Są bardzo małe i raczej wskazują na tło zapalne. Należałoby włączyć leczenie przeciwzapalne, ewentualny posiew z wydzieliny z sutka (z antybiogramem) i kontrolne USG po przeleczeniu stanu zapalnego. Decyzje w tej sprawie musi podjąć lekarz prowadzący.