Wyciek z lewej piersi koloru czarno-zielonego - gdzie szukać przyczyny?

Z lewej piersi, po naciśnięciu, wydostaje się kropla czarnego płynu, po roztarciu jest zielony. Od czasu do czasu pojawiają się po brzegach piersi bóle. Zrobiłam mammografię - po badaniu wycieku nic nie znaleziono. Piersi nie mają żadnych oznak gródek, guzków i przebarwień, tylko po naciśnięciu wyciek . Czym to jest spowodowane? Gdzie szukać przyczyny?

KOBIETA ponad rok temu

Lek. Aneta Zwierzchowska

Witam!
Wyciek w ciemnym kolorze może być spowodowany brodawczakiem (lub brodawczakami) piersi. Polecam artykuł na ten temat. Zmiany te nie zawsze udaje się zobrazować w mammografii, możliwe więc, że konieczne będzie wykonanie bardziej zaawansowanych badań, tj. galaktografia. Należy także z całkowitą pewnością wykluczyć raka, który może manifestować się w podobny sposób, oraz rozstrzeń przewodów mlecznych.
Nie wspomina Pani, w jakim jest wieku. U kobiet poniżej 40. roku życia, ze względu na gruczołową budowę piersi, lepsze w badaniu zmian w tym narządzie jest USG. Radzę udać się do swojego lekarza ginekologa i poprosić o dalszą diagnostykę.

Pozdrawiam serdecznie!