Wyciek z penisa po oddaniu moczu i spermy

Witam! Mój problem polega na tym że kilka chwil po oddaniu moczu zawsze jeszcze jakaś kropla wypłynie na wierzch żołędzia, to samo w przypadku spermy, zarówno przed jak i po (nawet do kilkunastu czy kilkudziesięciu minut) wytrysku często wydziela się z żołędzia przezroczysty, lepki płyn (preejakulat?). Jest to niekomfortowa sytuacja bowiem substancja brudzi bieliznę. Da się temu jakoś zapobiec? I jeszcze jedno, czy przedwczesny wytrysk może być z tym jakoś powiązany? Proszę o pomoc! Pozdrawiam.

Lek. Marta Gryszkiewicz

Opisane zjawisko jest fizjologiczne i występuje u większości mężczyzn - nie wymaga leczenia. Nie ma powodów do niepokoju.

Bielizna ma prawo się brudzić, to jej niejako zadanie...
Podane przez Pana objawy nie budzą niepokoju.
Występują one u każdego człowieka (u pań wydzielina pochwy) w różnym oczywiście stopniu i jest to fizjologia.
Okolice te wymagają częstego mycia i zmiany bielizny.
W nieco późniejszym wieku dołącza się dość często objaw nietrzymania moczu, jest to objaw trudno poddający się leczeniu, czasami potrzebne sa "pampersy" dla dorosłych.
Zwłaszcza przy wykonywaniu długotrwałych czynności, jak zebrania, nabożeństwa itp.
Problemy z prostatą (panowie) nasilają dolegliwości.
Pozdrawiam.

Witam, należy pamiętać, że cewka nie jest sztywną rurką po ścianach której płyn (mocz,nasienie) ścieka szybko i bez reszty. Stanowi ona kanał elastyczny, z poszerzeniami, przewężeniami i w czasie oddawania moczu, a właściwie po nim pozostaje w cewce niewielka ilośc (kilka, kilkanaście kropel) moczu lub nasienia, który się wydostaje na zewnątrz. To właśnie jest powodem zjawiska, które Pana niepokoi, a które jest normalne. Pozdrawiam RH