Wyciek z piersi a dobre wyniki prolaktyny

jestem 6miesiecy po łyżeczkowaniu i mimo dobrego wyniku prolaktyny mam cały czas wyciek z piersi, i staramy sie z mężem o następne dziecko, czy przez wyciek mogę nie zajść w ciąże, czy bedzie przez to problem, i z czym może być związany ten wyciek??
ponad rok temu

Lek. Izabela Ławnicka

Witam!
Przede wszystkim sugeruję Pani konsultację ginekologiczną i przeprowadzenie diagnostyki obrazowej piersi jeszcze zanim rozpocznie Pani starania o kolejną ciążę. W zależności od przyczyny, wyciek z piersi może bowiem mieć związek z możliwością zajścia w ciążę. Dodatkowo, leczenie przyczyny może także okresowo wykluczać ciążę. Przede wszystkim proszę zatem skonsultować się ze specjalistą ginekologiem, który wdroży dalsze postępowanie.
Ponadto polecam Pani przeczytanie artykułu Wydzielina z piersi. Znajdzie tam Pani dość szczegółowe informacje dotyczące tej problematyki.