Wyciek z piersi i wciągnięte brodawki

Witam. Zauważyłam od pewnego czasu, że z mojego sutka wycieka jakaś wydzielina, ale w bardzo małych ilościach (brak dzieci). Sutki są "wciśnięte " do środka. Także naokoło sutka występują w małej ilości białe kropki. Pojawiają się jasnobrązowe plamki, które występują okresowo. Bardzo boję się, ponieważ nie wiem, co mi grozi. Proszę o pomoc!

KOBIETA ponad rok temu

Witam serdecznie,

Szkoda, że nie podała Pani swojego wieku, gdyż prawdopodobieństwo groźnych chorób piersi wzrasta wraz z wiekiem. Najczęściej przyczyną wycieku z piersi u kobiet w wieku rozrodczym są zaburzenia hormonalne (zbyt wysoki poziom prolaktyny). Inną przyczyną wycieku z piersi, aczkolwiek przeważnie o krwistym podbarwieniu jest łagodny guz piersi - brodawczak.

Myślę, że powinna Pani zgłosić się do lekarza ginekologa, który zbada Panią i w razie potrzeby zaleci dodatkowe badania - USG, badania hormonalne.

Odnośnie zmian na skórze proponuję konsultację u lekarza dermatologa.

Pozdrawiam serdecznie