Wyciek z piersi u nastolatki. O czym może świadczyć?

Witam!

Mam 14 lat i jeszcze nie dostałam miesiączki. Dziś rano zauważyłam, że z brodawki z prawej piersi wypływa jakaś brązowawa wydzielina, a w środku piersi jest mały guzek. Nie mam pojęcia co to jest i się martwię.

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie.

Wyciek z piersi zdarza się bardzo często i może mieć różny charakter. Najczęściej jest efektem zaburzeń hormonalnych organizmu. Może być też oznaką nowotworu. Dlatego też warto umówić się na wizytę u specjalisty ginekologa. Lekarz będzie miał możliwość zbadania Pani oraz zlecenia ewentualnych badań dodatkowych co pozwoli mu na postawienie trafnej diagnozy.