Wycięty rak jelita grubego

W połowie sierpnia miałem operację jelita grubego, wycięto mi ok. 11cm jelita. Po operacji czuję sie bardzo dobrze. Podaję wyniki badania patomorfologicznego. MAKRO; Fragment esicy o dł.11,5cm. W części środkowej (w odl. 5,5 cm od marginesu I i 4cm od marginesu II widoczna uszypułowana, polipowata zmiana o wym. 4x2,5x1,5cm. Błona śluzowa jelit makroskopowo bez zmian. MIKRO; Rak gruczołowy częściowo śluzowy na bazie gruczolaka cewkowo-kosmkowego. Oba marginesy chirurgiczne bez zmian nowotworowych. Cztery węzły chłonne bez zmian nowotworowych. pT-2, pN-0,R-0. Ponadto mam do usunięcia 1 polipa ok. 0,7cm endoskopowo w terminie 15 listopada. Chcę zapytać co powinienem dalej robić i jak wg opisu wygląda moja choroba?

W Pana przypadku rak został całkowicie, doszczętnie wycięty. Był on w początkowej fazie rozwojowej. Tylko niewielkie miejscowe zaawansowanie. Wycięty w granicach zdrowych tkanek (margines 5 cm świadczy o całkowitej doszczętności operacji). W węzłach chłonnych wyciętych w czasie operacji nie znaleziono przerzutów co pozytywnie rokuje i świadczy o niskim zaawansowaniu nowotworu. W chwili obecnej oczywiście z wynikiem należy skonsultować się z onkologiem, ale zapewne leczenie dodatkowe nie będzie konieczne. On o wszystkim zadecyduje po bezpośrednim badaniu i analizie wszystkich wyników. Oczywiście należy się też zgłosić w wyznaczonym terminie na endoskopowe usunięcie tego mniejszego polipa.