Wycinek do badania histopatologicznego po usunięciu polipa z szyjki macicy z wyłyżeczkowaniem

Miałam usuwany polip z szyjki macicy z wyłyżeczkowaniem. Chciałam się dowiedzieć po co został pobrany wycinek do badania histopatologicznego? Przecież już polipa nie ma został usunięty. Co mam zrobić z tym badaniem jak dostanę? Bardzo proszę o szczegółowe informacje.

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Wycinki pobierane są w celu sprawdzenia czy aby na pewno nie dzieje się nic niepokojącego. Warto zgłosić się do lekarza po otrzymaniu wyniku lub skorzystać z naszego forum, przypisując cały wynik.