Wycinek szyjki

Mam 25 lat. Cztery lata temu miałam operacje (wycinek szyjki macicy), lekarze zapewniali mnie, że jeszcze będe mogła zajść w ciążę. Z mężem staramy się o dzidziusia i nic.

Obawiam się, że z powodu tej operacji nie zajdę w ciążę. Proszę mi powiedzieć, czy między innymi może to być przyczyną?

Lek. Aneta Zwierzchowska

Witam!

Pobranie wycinków z szyjki macicy w celach diagnostycznych nie powinno wpłynąć na Pani szanse zajścia w ciążę. Nie napisała Pani jak długo stara się o dziecko. Przyjmuje się, że dopiero po 12 miesiącach bezowocnych starań można podjąć diagnostykę niepłodności. Czasem nawet zdrowe pary czekają dłużej niż rok na poczęcie dziecka.

Życzę powodzenia i pozdrawiam serdecznie!