Wyczucie guzka w jednej z piersi po karmieniu dziecka

Witam. Od ponad 15mscy karmię piersią. 9mscy po porodzie pojawiła się miesiączka. Do stycznia tego roku była regularnie co 31dni. W lutym nie dostałam. Pojawiła się dopiero 13 marca. Na kilka dni przed miesiączką wyczułam w jednej piersi guzka wielkosci ziarna grochu. Nie powiększa się i nie zmniesza. Również nie boli. Wcześniej tego nie wyczuwałam. Dopiero teraz. Czy to może być coś groźnego? Czy to przez zmiany hormonalne? Karmić chcę jak najdłużej.

Lek. Rafał Gryszkiewicz

Witam, guzek najprawdopodobniej jest zmianą niegroźną, ale wskazany jest kontakt z lekarzem i zbadanie zmiany.