Wyczułam guzek - czy to może być rak piersi?

Witam,

Mam 21 lat. Niedawno wyczułam w prawej piersi twardego guzka. Guzek jest ruchomy, znajduje się w niewielkiej odległości od brodawki. Nie odczuwam jednak bólu, nie zauważyłam też, aby moje węzły chłonne były powiększone. Czy to może być coś poważnego?

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie.

Regularne samobadanie piersi pozwala na wykrycie wczesnych zmian nowotworowych. Jest to bardzo ważne, gdyż wcześnie wykryte zmiany zwiększają szansę całkowitego wyleczenia. Statystycznie 80% zmian wykrytych podczas samobadania okazuje się absolutnie niegroźnymi. Aby dokładnie określić rodzaj oraz pochodzenie guzka musi się Pani wybrać do specjalisty ginekologa.