Wyczułam jakiś guz w lewej piersi w okolicach pachy - czy to może być rak?

Witam.

5 dni temu podczas kąpieli wyczułam jakiś guz w lewej piersi w okolicach pachy. Sprawdziłam drugą pierś, ale w niej nic nie znalazłam. Guz ten jest twardy, ma ok. 3 cm i jak dotykam to boli. Boli także mnie ta pierś. Czy to może być rak czy raczej coś niegroźnego? Niepokoję się bardzo. Zapisałam się już do onkologa jednak wizytę mam mieć dopiero 21 września:(

Z góry bardzo dziękuję za odpowiedź.

KOBIETA ponad rok temu

Witam serdecznie.

Ponad 80% zmian w piersiach to guzy łagodne. Prawdopodobieństwo guza łagodnego jest duże szczególnie w przypadku kobiet młodych, nie obciążonych czynnikami ryzyka raka piersi. U kobiet w wieku okołomenopauzalnym (mniej więcej po 40. roku życia) ryzyko raka piersi rośnie. Proszę spokojnie czekać na wizytę u onkologa i nie martwić się na zapas.

Pozdrawiam serdecznie