Wydłużanie cyklu miesiączkowego u 18-latka

witam mam 18 lat zauwazylam ze na okres moich miesiaczek ma wplyw stosunek a mianowicie opoznia on jego dostanie ( czasami zdarzalo sie ze miala go po 38 dniach chodz niebylam w ciazy )teraz jest juz 41 dni a go nadal niemam jaka moze byc tego przyczyna

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Odbycie stosunku płciowego nie ma żadnego związku z opóźnieniem wystąpienia miesiączki. Jej brak przez 41 dni może być wynikiem ciąży, zaburzeń hormonalnych, zaburzeń funkcji tarczycy, anemii i wielu schorzeń ogólnoustrojowych. Sugeruję konsultację ginekologiczną.