Wydłużenie przerwy w stosowaniu antykoncepcji doustnej a sposób przyjmowania tabletek

Witam, od 5 lat biorę tabletki antykoncepcyjne, we czwartek powinnam wziąć 1tabletke ponieważ we środę był ostatni dzień okresu. Niestety nie mialam tabletek dzisiaj jest środa tydzień po ostatnim dniu okresu, jak brać tabletki?

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Sugerowałbym odczekać do kolejnego okresu i rozpoczęcie stosowania antykoncepcji w pierwszym dniu krwawienia.