Wydłużenie się miesiączki

Witam,
pisałam już wcześniej na podobny temat, ale dalej się niepokoję. Mam 22 lata, ostatnia miesiączka wystąpiła 27 stycznia br. Trwała aż 9 dni - zawsze trwała 6-7 w 10 dniu wystąpiło brązowo-krwiste plamienie. Byłam u ginekologa i powiedział mi, że wyolbrzymiam sytuację, że nie powinnam się martwić, bo to nic takiego, że u kobiety może miesiączka występować nawet 15 dni i na pewno nic się nie dzieje. Jednak pobrał mi wymaz do badania cytologicznego. Podczas miesiączki krwawienie w nocy ustępowało. Co może być tego przyczyną?
Proszę o szybką odpowiedź i rozwianie moich wątpliwości.

Witam!

Z Pani opisu wynika, że krwawienia miesięczne zwykle są dość długie. Jednorazowe wydłużenie miesiączki nie musi być objawem choroby. Należy obserwować kolejne cykle. Jeżeli tendencja do przedłużającego się krwawienia będzie się utrzymywać, należy ponownie udać się do lekarza w celu ustalenia przyczyny takiego stanu.

Powodem obfitych, przedłużających się miesiączek mogą być między innymi zaburzenia hormonalne, zaburzenia krzepnięcia krwi, stany zapalne, zmiany w błonie śluzowej macicy, przyjmowanie preparatów hormonalnych (np. tabletek antykoncepcyjnych).