Wydzielina czy czop śluzowy

Witam.
Jestem w 17 tygodniu ciąży. Przez cały czas miałam wydzielinę z pochwy, zazwyczaj była ona koloru białego bardziej śluzowata. Lekarz przepisał mi g*****. Na następny dzień wieczorem po użyciu tabletki zauważyłam na bieliźnie dużą białą ciągnącą się wydzielinę.

Proszę mi powiedzieć, czy tak jak mnie straszą może to być czop śluzowy, czy to jest wynik rozpuszczenia się tej tabletki, która po 24 godzinach wypłynęła?
Dodam jeszcze, że ciągle mam bóle pleców.

KOBIETA ponad rok temu

Lek. Aneta Zwierzchowska

Witam!

Jest to raczej globulka, która wypłynęła zmieszany ze śluzem. W przypadku odejścia czopa śluzowego nastąpiłoby niewielkie krwawienie czy plamienie. Bóle pleców są normalne w tym okresie, Pani kręgosłup nie jest przyzwyczajony do dodatkowego ciężaru z przodu, który choć niewielki, to wydatnie zakłóca równowagę poruszania się. Z brzuchem ciążowym trzeba się nauczyć chodzić, nie można się też przeciążać, powinna Pani dużo leżeć i odpoczywać.

Pozdrawiam serdecznie!