Wydzielina z oczu zamiast łez u 8-tygodniowego dziecka

Witam moja córka ma 8 tygodni i wciąż nie płacze łzami. Na jej oczach pojawia sie pewna wydzielina która pózniej zwija sie w mała biała kulkę i osadza w konciku oka. Czy powinnam skontaktować sie z lekarzem?

małe dzieci nie płaczą łzami , łzy na bieżąco są usuwane kanalikami do nosa. Mała biała kulka w kąciku oka nie wymaga leczenia jedynie zbieranie się żółtej ropy zaklejającej oko wymaga miejscowo antybiotyku i ew. przetykania kanalika łzowego.