Wydzielina z penisa i wytwarzanie plemników - proszę o odpowiedź

Mam 18 lat. Kocham się z moją dziewczyną bez zabezpieczenia, z tym że przed wytryskiem wyjmuję penisa z pochwy. Jestem ciekawy, czy coś, co ma postać przezroczystego śluzu (jak woda) jest spermą z całą zawartością plemników? Drugie pytanie: ile potrzeba czasu mojemu organizmowi na wytworzenie odpowiedniej ilości spermy, która jest w stanie zapłodnić kobietę? Tym samym mam na myśli, czy masturbując się i spuszczając się, mój organizm na następny dzień będzie w stanie wytworzyć taką samą ilość spermy, którą utracił w momencie masturbacji? Z góry dziękuję za pomoc.
18 LAT ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witamy!

Opisana wydzielina prawdopodobnie jest preejakulatem, czyli wydzieliną gruczołów opuszkowo-cewkowych oraz gruczołów cewkowych wydzielających śluz, wydobywającą się z penisa podczas pobudzenia seksualnego, pełniącą funkcję naturalnego lubrykantu. Ilość wydzielanego preejakulatu jest zmienna osobniczo; niektórzy mężczyźni w ogóle nie produkują preejakulatu, a inni nawet ponad 5 ml.
W obecnych czasach dominuje pogląd, że w preejakulacie występują plemniki, ale nie są one zdolne do zapłodnienia.

Jeśli chodzi o wytwarzanie plemników to masturbacja w dniu poprzedzającym stosunek nie zapewnia ochrony antykoncepcyjnej podczas stosunku. Aby to zrozumieć należy wiedzieć, że spermatogeneza, czyli tworzenie plemników jest procesem ciągłym, a wytworzone nasienie jest magazynowane w najądrzach i to stąd jest wytryskiwane podczas ejakulacji.
Nieoficjalnie dominuje pogląd, że mężczyzna po trzech ejakulacjach w ciągu jednej doby nie jest w stanie zapłodnić kobiety następnym wytryskiem (w ciągu tej samej doby).

Redakcja abcZdrowie.pl