Wydzielina z piersi - czy mam się obawiać?

Ostatnio zauważyłam dziwną rzecz. Mam 16 lat i podkreślę, że nie byłam i nie jestem w ciąży. Po ściśnięciu lewej piersi (całej) zauważyłam, że wydziela się z sutka żółtawa wydzielina. Nie wiem co to jest. Czy mam się obawiać?

Lek. Aneta Zwierzchowska

Witam!

Powinnaś udać się ze swoim problemem do lekarza ginekologa. Każdy wyciek w brodawki sutkowej wymaga diagnostyki, jeśli nie jest to mleko u kobiety w laktacji. Jeżeli wyciek jest jednostronny, oznacza to, że możesz mieć zmianę niezłośliwą - brodawczaka wewnątrzprzewodowego lub rozstrzeń przewodu mlecznego.
Rak piersi jest na szczęście w Twoim przypadku bardzo mało prawdopodobny, ale takiej możliwości również nie możemy wykluczyć bez badania lekarskiego.
Pozdrawiam!