Wydzielina z pochwy a ciąża

Czy można orzec przez mikroskop, czy wydzielina z pochwy jest pod wpływem ciąży? Bo jestem przed okresem i nie wiem, czy już robić test ciążowy, czy jeszcze czekać na spóźnienie... A mam dostep do mikroskopu, gdzie widzę duże, jądrzaste komórki i jakieś drobne, tylko w wydzielinie. Proszę o szybka odpowiedź.

Redakcja abcZdrowie

Obraz mikroskopowy wydzieliny pochwowej nie różni się w pierwszych tygodniach ciąży od tego obserwowanego u kobiety niebędącej w ciąży. Proponuję zakupić test ciążowy i wykonać go zgodnie z instrukcją. Jeśli jest jeszcze za wcześnie na test, to może nie jest za późno na antykoncepcję "po" (do 72h)?