Wydzielina z sutka - czy to coś poważnego?

Mam 15 lat, jestem kobietą. Zauważyłam zmiany w prawym sutku. Trudno to pisać. Mała część sutka jest czerwona, wydziela się z tego dziwny płyn, raczej żółtawy. Trochę swędzi. Czy powinnam zgłosić się do lekarza, czy to coś poważnego? Na początku wydawało mi się, że może się niechcący skaleczyłam, ale to się na razie nie goi.

Redakcja abcZdrowie

Bardzo dziękujemy z zadanie pytania.

Wydzielina z sutka jest najczęściej przyczyną zaburzeń hormonalnych. W wielu przypadkach jest związana ze zwiększonym poziomem prolaktyny, czyli hormonem odpowiedzialnym za laktację. Nie należy tego lekceważyć.
Radzimy, aby udać się na wizytę do specjalisty ginekologa, który zleci odpowiednie badania pozwalające postawić trafną diagnozę Pani problemu.

Zachęcamy do zadawania innych pytań, na które z przyjemnością odpowiemy.

Zespół redakcyjny abcZdrowie.pl