Wydzielina z zaczerwienionych oczu

Ostatnio borykam się ze sporym problemem. Od tygodnia z moich oczu wydziela się rzadka, wodnista wydzielina. Dodatkowo mam uczucie piasku pod powiekami, przez co często pocieram oczy i robią się jeszcze bardziej zaczerwienione. Utrudnia mi to normalne funkcjonowanie. Proszę o pomoc.
ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Podejrzewam wirusowe zapalenie spojówek. Ta choroba potrafi utrzymywać się nawet dwa tygodnie. Oczywiście można stosować lekarstwa w postaci kropelek lub maści, ale działają one głównie objawowo, tzn. łagodzą objawy choroby, a nie usuwają jej przyczyny. Niektóre z nich wydawane są jedynie za okazaniem recepty, więc konieczna będzie wizyta u lekarza. Na pokonanie wirusowego zapalenia spojówek trzeba niestety czasu.