Wygląd szyjki macicy podczas stosowania antykoncepcji

Dzień dobry, chciałabym zapytać jak wygląda szyjka macicy podczas stosowania pigułek antykoncepcyjnych? Ile ludzi, tyle opinii, a chciałabym zasięgnąć zdania od specjalistów. Otóż moja szyjka od dłuższego czasu jest wysoko, miękka i otwarta - powinna tak wyglądać? Po krwawieniu i przed nie sprawdzałam jak wyglądała, ale taki stan utrzymuje się już około tygodnia. Powinnam się martwić, czy wygląd i położenie szyjki nie ma znaczenia przy stosowaniu antykoncepcji hormonalnej? Z pozdrowieniami.
KOBIETA ponad rok temu

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Nie ma znaczenia jak wygląda szyjka macicy, gdyż jest to dość subiektywna ocena. Ważne jest by regularnie przyjmować antykoncepcję.