Wyjaśnienie badania TK klatki piersiowej

Proszę o wyjaśnienie badania TK klatki piersiowej.Po obu stronach,skąpe dobrze wysycone zmiany włókniste w szczytach oraz zgrubienia opłucnej na poziomie pól górnych.Zmian naciekowych ani ogniskowych nie stwierdzono.Wnęki struktury śródpiersia prawidłowe, RTG-w szczytach obu płuc obszary zagęszczeń pasmowatych i drobnoguzkowych,Przepona gładka,kąty p-ż ostre,Serce w normie. UISG wykazuje obustronnie od strony grzbietowej nad szczytami odcinkowe pogrubienie blaszek opłucnej.

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Jeżeli nie odczuwa Pani żadnych dolegliwości prawdopodobnie są to zmiany wynikające z przebytych chorób płuc.

Witam! Opisane zmiany są wynikiem przebytych zmian zapalnych płuc, najprawdopodobniej gruźlicy. Są to zmiany stare które nie powinny powodować dolegliwości klinicznych.