Wyjaśnienie opisu kręgosłupa

Proszę o wyjaśnienie co oznacza poniższy opis: "Zniesienie fizjologicznej lordozy. Prawoboczne skrzywienie. Zmiany zwyrodnieniowe w postaci osteofitów na krawędziach trzonów. Dyskopatia L3-L4, L4-L5 i L5-S1. Załmania górnej blaszki granicznej trzonów L1 i L4".

Witam,

Mówić prosto kręgosłup w miejscu gdzie występuje fizjologiczna lordoza lędźwiowa czyli jedna z krzywizn kręgosłupa jest spłaszczona. Ponadto występuje skolioza prawostronna czyli skrzywienie boczne kręgosłupa co fizjologią już nie jest, a trzony kręgów posiadają cechy zużycia w postaci narośli na swoich krawędziach. Występuje dyskopatia czyli inaczej wypuklina/wypadnięcie dysku/wysunięcie dysku między trzeci i czwartym kręgiem lędźwiowym, czwartym i piątym kręgiem lędźwiowym a także piątym kręgiem lędźwiowym i pierwszym krzyżowym.