Wyjęłam implant i nie mam miesiączki. Czy to normalne?

Witam. Od 15 miesięcy miałam implant, jednak nie czułam się z nim dobrze, więc go wyjęłam 2 miesiące temu. Od tamtej pory nie dostałam miesiączki. Czasami boli mnie cały dół brzucha. Muszę podkreślić, że mając implant nie miałam miesiączki przez 15 miesięcy, zrobiłam 2 testy ciążowe i wyszły negatywne. Co powinnam zrobić? Odkąd wyciągnęłam implant nie używam żadnej antykoncepcji, ponieważ czekam na powrót miesiączki. Proszę o pomoc i radę. Dziękuję.

Redakcja abcZdrowie

Brak krwawień podczas stosowania implantu uwalniającego progesteron jest zjawiskiem normalnym. Proponuję wizytę u ginekologa. Jeśli nie stwierdzi on żadnej patologii, będzie mogła Pani spokojnie oczekiwać na powrót miesiączki.