Wykonanie abrazji z powodu przerostu endometrium

witam, jestem p o mastektomii 4 lata, i przyjmuje tyle samo tamoksifen. w zeszłym roki miałam abrazję z powodu przerosttu endometrium. wiem, że konieczne są kontrole, ale czy raz na rok wystarczy jeśli nic złego się nie dzieje? Mam 34 lata i normalnie miesiączkuję. Drugie pytanie dotyczy poziomu markera ca125, czy może on być podwyższony w trakcie miesiączki? Ostatnio robiłam badanie a po południu dostałam miesiączkę, a poziom ca 125 to 53 (norma do 35)

Renata GrzechociĹska

Witam.
Częstość kontroli proponowałabym ustalić ze swoim lekarzem prowadzącym.
Natomiast Ca 125 może wzrastać podczas miesiączki, zawsze warto to jednak skontrolować.
Pozdrawiam