Wykonanie krzywej stężenia glukozy i insuliny na czczo

Witam, lekarz zalecił mi wykonanie krzywej stężenia glukozy i insuliny na czczo i w godzinę i dwie po obciążeniu 75g glukozy. Otrzymałam następujące wyniki: Glukoza: 0: 88 mg/dl 1h: 161 mg/dl 2h: 128 mg/dl Insulina: 0: 6,82 μU/ml 1h: 61,49 μU/ml 2h: 63,14 μU/ml Dodam, że mam 22 lata, przy wzroście 175 cm ważę 65 kg. Do tego staram się odżywiać prawidłowo. Czy mam podstawy do obaw, że mam cukrzycę lub insulinooporność? Czy na wyniki takie może wpływać np. stres, który często mi towarzyszy?

Wyniki mogą świadczyć o insulinooporności. Jest to wskazanie do kontrolowania masy ciała i składu posiłków (najlepsza jest dieta cukrzycowa) oraz do regularnej aktywnosci fizycznej.