Wykonanie testu ciążowego po urodzeniu drugiego dziecka

Po urodzeniu drugiego dziecka (po 5 tygodniach) współżyliśmy z mężem przez ponad miesiąc bez zabezpieczenia, potem wykupiłam tabletki ale zapominałam brać co drugiej przez około tydzień. Wystąpiło plamienie więc odstawiłam tabletki, po 7 dniach zaczęłam brać znowu, już regularnie. Po kolejnych 10 dniach dostałam okres (dość skąpy ale to nie było plamienie). Biorę Azalię, po pierwszej ciąży nie miałam okresu przez ponad rok, zaszłam w druga ciążę po zakończeniu karmienia, czy i kiedy zrobić test

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
W przypadku nieregularnego stosowania antykoncepcji hormonalnej występuje zwiększone ryzyko ciąży. Proszę wykonać test ciążowy zgodnie z instrukcją zawartą w ulotce po 14 dniach od ostatniego stosunku. W razie wątpliwości konieczna będzie wizyta u specjalisty ginekologa.