Wykonanie usg w 10. tygodniu ciąży a szkodliwość dla dziecka

Wchodzę w 10 tydzień ciąży, czy kolejne usg wykonane po tygodniu może być szkodliwe dla maluszka ? Wybieram się po raz drugi prywatnie na usg na lepszym aparacie i martwi mnie, czy nie zaszkodzę

Lek. Magdalena Pikul

Witam. Nie ma badań, które udowodniły szkodliwy wpływ badania USG na płód. Nie ma powodu do niepokoju.