Wykonywanie ćwiczeń na brzuch w trakcie odchudzania

Jestem w trakcie odchudzania. Dobrze sobie radzę ale niepokoi mnie wisząca skóra. Czy mogę robić brzuszki? Jednocześnie zależy mi na wyszczupleniu łydek, czy to ćwiczenie nie spowoduje ich przyrost?

Witam serdecznie,

Jak najbardziej zalecam różnego rodzaju aktywność fizyczną przy redukcji wagi. Ćwiczenia wspomogą pracę metabolizmu, wysmuklą Pana ciało i pomogą w redukcji nadmiaru skóry. Proszę robić brzuszki bez obaw. Ćwiczenia na łydki nie spowodują od razu przyrostu mięśni. Zalecam jednak ćwiczenia aerobowe, ogólnorozwojowe, angażujące wszystkie partie ciała, ponieważ spalanie tkanki tłuszczowej nie następuje miejscowo tylko należny pobudzić wszystkie mięśnie.

Zastanowi się Pan również czy dieta którą Pan stosuje nie jest zbyt nisko kcal i czy nie chudnie Pan zbyt szybko. Jeżeli chudniemy zdrowo około 1kg tygodniowo to skora ma czas się zregenerować i wchłonąć a zbyt szybkie odchudzanie często niesie ze sobą niepożądane skutki np w postaci zbyt obwisłej skóry

W razie dodatkowych pytań zapraszam na konsultacje
tel.506225670
Pozdrawiam
Mgr Joanna Wasiluk

Anna Porada Dietetyk, Wrocław

Może Pani robić brzuszki, choć niestety najskuteczniejsza byłaby plastyka brzucha, W każdym razie ćwiczenie ich w żaden sposób nie wpłynie na łydki.