Wykrycie ciąży tydzień po stosunku

witam. czy jeżeli po tygodniu okaze się ze iz jestem w ciazy po przez badanie krwii czy jest jeszcze cos co pomogłoby temu zaradzić. czy tylko w ciagu 72 h mozna sie zabezpieczyc?

Witam. Testy ciazowe z moczu wykonywane tydzień po stosunku dają duzo wyników fałszywie ujemnych w związku z czym sugeruje oznaczenie poziomu beta hcg we krwi. Tzw. tabletki po są skuteczne do 72h od stosunku.