Wykrycie płynu w osierdziu w echo serca

Tydzień temu w echo serca wykryto mi 4mm płynu w osierdziu,badania krwi CRP-7, OB-2, morfologi ok. 5dni póżniej zachorowałem-bolące gardło,lekkie pieczenie w czasie kaszlu w klatce (w oskrzelach) bóle mięśni,ból głowy,katar i ogólne zmęczenie,temp.37,5stopnia dzisiaj spadła na 36,8stopnia.Lekarz dał mi antybiotyk Summamed,wziąłem juz całe opakowanie (3tabl) a poprawa raczej jest niewielka i nie mówił co mi jest.Czy ta choroba może mieć związek z tym płynem w osierdziu? Co mi dolega?

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Ze względu na obecność płynu w osierdziu powinien Pan skonsultować się ze specjalistą kardiologiem. Pozostałe opisane objawy wskazują na infekcję w obrębie górnych dróg oddechowych. Jeśli objawy nie ustąpią po 3-4 dniach od przyjęcia ostatniej tabletki Sumamedu, proszę ponownie skonsultować się z lekarzem.