Wykrycie raka nerki lewej a operacja usunięcia nerki

Witam. Mam pytanie. W grudniu wykryto u mnie raka nerki lewej. Opisane jest guz unaczyniony nerki lewej o wymiarach 6 cm. na dniach mam sie polożyć do szpitala celem usunieci nerki. lekarz oswiadczył iz jest to w nerce i nie ma innej możliwości operowania tego by nie usuwać nerki. Powiedzcie mi prosze czy to słuszna racja i jak bedzie wygladalo moje zycie po operacji. jakie sa szanse na całkowite wyzdrowienie. mam 32 lata.

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Bez pełnej dokumentacji nie mogę nic konkretnego powiedzieć. Niemniej jednak bez jednej nerki można funkcjonować bez problemu.