Wykryto u mnie guz o utkaniu gruczołowo-tłuszczowym, który rośnie. Co z nim robić?

Witam.

W styczniu tego roku wykryto u mnie guzek o utkaniu gruczołowo-tłuszczowym w prawej piersi, o wymiarze 16 mm. Lekarz, który wykonał badanie zlecił kontrolę za pół roku, a ginekolog poinformował, że nie ma się czego obawiać i jest to związane z hormonami. W zeszłym tygodniu wykonałam powtórnie usg i okazało się, że ma wielkość 19 mm. Lekarz wystawił skierowanie na biopsję i nic więcej nie powiedział. Powtórzył jedynie, że nie ma się czym przejmować. Jednak guzek jest bardzo bolesny i kłuje od czasu do czasu. Mam 26 lat i moja prababcia miała usunięte obie piersi. Boję się, że mnie może to samo spotkać. Zastanawiam się czy można go wyeliminować farmakologicznie czy będzie musiał być usunięty operacyjnie. Proszę o poradę.

Pozdrawiam.

Witam serdecznie.

Postepowanie operacyjne zarezerwowane dla przypadków, w których dochodzi do szybkiego wzrostu guza (np. podwojenie w ciągu 6 miesięcy) lub dolegliwości bólowych. Jeżeli dolegliwości są dla Pani bardzo uciążliwe to może Pani porozmawiać z lekarzem o wyborze takiego wlaśnie postepowania.

Mało prawdopodobne aby guz zmniejszył sie pod wpływem leczenia farmakologicznego. Ze względu na chorobę u babci, powinna Pani poddawać się często badaniom kontrolnym.

Pozdrawiam serdecznie